Wernisaż wystawy w Książnicy Podlaskiej

13 maja 2016 roku o godz. 14:00 w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbył się wernisaż prac Związku Polskich Artystów Plastyków „Reaktywacja”.

ZPAP jest największym w kraju stowarzyszeniem twórców, założonym w 1911 roku w Krakowie. Zrzesza ponad 7000 artystów sztuk wizualnych o takich specjalnościach jak: malarstwo, grafika, rzeźba etc. Inicjatorzy przedsięwzięcia – Krzysztof Koniczek, Eugeniusz Wiszniewski, Stefan Rybi i Andrzej Muszyński – zaprosili do współpracy artystów-malarzy z północno-wschodniej Polski. W Galerii Parter będzie można podziwiać prace takich twórców, jak Stanisław Sierko, Maria Dziopak, Beata Wasilewicz, Bogusław Lustyk i wielu innych.

Książnica Podlaska, jako instytucja współodpowiedzialna za rozwój kultury w województwie podlaskim, postanowiła w ten sposób zainicjować serię cyklicznych spotkań Artystyczne Czwartki nawiązując współpracę z takimi artystami, jak Daria Mielcarzewicz czy Fundacja Art. HANZA, które zaowocują serią wystaw. Dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku – p. Jolanta Gadek, serdecznie zaprasza do współpracy artystyczne środowiska lokalne i ogólnopolskie.

Wystawę prac ZPAP „Reaktywacja” będzie można oglądać do końca maja bieżącego roku w nowej siedzibie Książnicy Podlaskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-20:00 oraz w sobotę od 09:00 do 15:00.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s