„Bo gdzieś daleko stąd został rodzinny dom…”

13 maja 2017 r. w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zostanie otwarta II wystawa prac plastycznych „Polska tradycja w mojej Rodzinie” autorstwa Polaków z parafii pod wezwaniem  Najświętszego Odkupiciela w Grodnie na Białorusi.

Ekspozycja obejmuje ponad 25 prac plastycznych oraz około 20 artystycznych prac rękodzielniczych. Autorami są Polacy z parafii pod wezwaniem Najświętszego Odkupiciela w Grodnie na Białorusi w wieku od 5 do ponad 55 lat, którzy będą też uczestniczyć w otwarciu wystawy w Białymstoku. Są to dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe na co dzień uczące się języka polskiego, historii Polski oraz tradycji i kultury polskiej w Szkółce Parafialnej u mgr Wioletty Kowalczuk.

W wernisażu udział wezmą również artystki – Anna Jadeszko oraz Julia Kricka – śpiew, Grażyna Kowalczuk – flet, Małgorzata Marczyk – fortepian, Weronika Popławska – sand animation (pokaz rysowania piaskiem).

Podczas spotkania pojawi się możliwość rozmów, refleksji, wspomnień, wzruszeń. To będzie kolejna lekcja Patriotyzmu, dostarczona nam przez Rodaków z Kresów. Pomysłodawczynią organizowania imprez artystycznych w Białymstoku jest kulturolog parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie, nauczycielka języka polskiego oraz historii Polski w tejże parafii – mgr Wioletta Kowalczuk.

Współorganizatorami wystawy są: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Parafia pw. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie, Konsulat RP w Grodnie, Fundacja Art.HANZA w Białymstoku, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” z Warszawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s