Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa: „Figura bibliotekarza. Historia – literatura – bibliologia”

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku mają przyjemność zaprosić na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową: „Figura bibliotekarza. Historia – literatura – bibliologia”, która odbędzie się w dniach 9–10 czerwca 2017 roku w gmachu głównym Książnicy Podlaskiej (VI piętro). Obrady plenarne przewidziano w godz. 9:00 – 17:30 (piątek) i 10:00 – 12:30 (sobota). Tematyka konferencji skupia się między innymi wokół zagadnień: obrazu i roli książki, biblioteki i bibliotekarza w regionie; roli książki, biblioteki w życiu i twórczości Łukasza Górnickiego; filozoficznych, socjologicznych i kulturowych kontekstów dziejów bibliotek na Podlasiu; inspiracji literackich i pozaliterackich figurą bibliotekarza w procesie kulturotwórczym.

Informujemy jednocześnie, że dnia 9 czerwca o godz. 14:00, w ramach konferencji, w gmachu głównym Książnicy Podlaskiej (VI piętro) odbędzie się panel dyskusyjny „Kulturotwórcza rola biblioteki w regionie – potrzeby i wyzwania XXI wieku”. Podczas spotkania w gronie humanistów, historyków, literaturoznawców, bibliotekarzy i bibliologów chcielibyśmy porozmawiać o wyzwaniach czekających w XXI wieku na biblioteki jako instytucje kultury i nauki.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP 3 Białystok oraz Polskie Radio Białystok. Dziękujemy również Operze i Filharmonii Podlaskiej Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku za pomoc w organizacji konferencji.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s