Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą recenzję książki…

Znamy laureatkę listopadowego konkursu na najlepszą recenzję książki. Została nią Pani Agnieszka, która napisała tekst o powieści „Witraż” Agnieszki Korzeniewskiej. Oto zwycięska recenzja:

Przed przystąpieniem do lektury książki przeczytałam recenzje na temat powieści oraz opinie krytyków literackich. Wbrew opiniom i sądom (sic!), a także, w moim odczuciu, wbrew temu, co sugeruje tytuł – nie jest to opowieść o „kolorowych światełkach” naszego życia. Nie jest to też opowieść o tym, że czarny przeplata się z różowym, zielonym i niebieskim nastrojem i sytuacją.

SAMOTNOŚĆ – to zasadniczy motyw powieści. Samotność z wyboru, alienacja, a także samotność, która jest wynikiem odrzucenia, perfidnego ukamienowania. Samotność jest konsekwencją ucieczki od ubóstwa i wynikiem luksusu. W wyniku samotności staje się możliwe to, co być może dziwi i poniewiera.

Język powieści jest perfekcyjny. Choć momentami narracja jest nierówna (część pierwsza nieco odbiega od pozostałych) – niebanalny i wysublimowany zachęca do lektury. Otwarte zakończenie pozostawia niedosyt… Chciałoby się dalej.

„Witraż” – jeśli nasze życie to kolorowy witraż , to zależy jak na niego pada światło i na jak mocnych ramach jest osadzony… Zdecydowanie polecam!

Nagrodę ufundowaną przez sieć księgarń BookBook i Książnicę Podlaską odebrać można za pokwitowaniem w dniu 15.11.2017 w Książnicy Podlaskiej, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A (wręczenie nagrody odbędzie się na zakończenie Środy Literackiej, około godz. 18.00 na VI piętrze Książnicy Podlaskiej) lub w dniach 16-17.11.2017 w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej (do godziny 15.00).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s