Środy Literackie

Spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”.

18 kwietnia o godz. 17.00 z Czytelnikami spotka się Katarzyna Droga – urodzona w 1965r. w Zambrowie, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach pracowała jako nauczycielka języka polskiego, a następnie jako dziennikarka i redaktorka w czasopismach edukacyjnych i kobiecych. Była też redaktor naczelną magazynu „SENS”.

Jej przodkowie pochodzą z niewielkiej miejscowości nad Narwią i właśnie tam powróciła, po latach spędzonych w Warszawie. Losy swojej rodziny opisała w dwóch tomach sagi „Pokolenia”. Jej najnowsza książka „Kobieta, którą pokochał Marszałek” to opowieść o Aleksandrze Piłsudskiej.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą odbędzie się 18 kwietnia 2018r., o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

DROGA AFISZ

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”.

11 kwietnia o godz. 17.00 naszym gościem będzie dziennikarz, pisarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), Wojciech Chmielarz, uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia.

Wiernych Czytelników zyskał serią o komisarzu Jakubie Mortce („Podpalacz”, „Farma lalek”, „Przejęcie”, „Osiedle marzeń”) oraz powieściami kryminalnymi „Wampir” oraz „Zombie”, tworzącymi tzw. cykl gliwicki. Jest także autorem postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu”.

W 2018 roku ukazała się jego najnowsza powieść „Cienie”, będąca kontynuacją serii, której bohaterem jest komisarz Mortka.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem odbędzie się 11 kwietnia 2018r., o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

ChmielarzAfisz

Środy Literackie – kwiecień 2018

W kwietniu Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, w ramach cyklu „Środy Literackie”, zaprasza na trzy, zupełnie różne i wyjątkowe spotkania.

Już 11 kwietnia coś dla fanów powieści kryminalnych. Naszym gościem będzie dziennikarz, pisarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), Wojciech Chmielarz. Wiernych Czytelników zyskał serią o komisarzu Mortce oraz powieściami kryminalnymi „Wampir” oraz „Zombie”, tworzącymi tzw. cykl gliwicki. Jest także autorem postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu”.

18 kwietnia z Czytelnikami spotka się Katarzyna Droga, która po latach spędzonych w Warszawie, powróciła na Podlasie. Losy swojej rodziny opisała w dwóch tomach sagi „Pokolenia”. Jej najnowsza książka „Kobieta, którą pokochał Marszałek” to opowieść o Aleksandrze Piłsudskiej.

25 kwietnia gościem Książnicy Podlaskiej będzie wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek i pisarz Paweł Sołtys, znany jako Pablopavo. Tym razem artysta wystąpi w roli autora zbioru opowiadań „Mikrotyki”.

Wszystkie spotkania odbędą się w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

kwiecień_2018

Spotkanie autorskie z Martą Fox

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkania autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”.

21 marca o godz. 17.00 o swoim najnowszym tomiku poetyckim „Lacrimosa” opowie poetka, powieściopisarka i eseistka Marta Fox.

„Lacrimosa” to zbiór 33 wierszy. Ich autorka próbuje zgłębić tajemnicę ludzkiej natury, „oswaja z mrocznymi stanami duszy”, używa przy tym różnych stylów, wykorzystuje cytat. W jej wierszach Czytelnicy odnajdują emocje, których sami mieli okazję doświadczyć.

Marta Fox – ur. 1 stycznia 1952 w Siemianowicach Śląskich, mieszka w Katowicach. Ukończyła filologię polską w Uniwersytecie Śląskim. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w liceum, bibliotekarka i dziennikarka. W swojej twórczości prozatorskiej, autorka często porusza problemy dzieci i młodzieży, dorośli Czytelnicy docenili jej talent poetycki.

Spotkanie autorskie z Martą Fox odbędzie się 21 marca 2018 r., o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

IMG_1010

Reklamy